World Medicine hedefledi… 2020’ye kadar dünyanın ilk 15’i içinde yer alacağız

world-1


Temmuz Ağustos aylarında kimya sektöründe teşvik belgesine bağlanan yatırım projelerinde büyüklük itibariyle ilk sırayı World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 400 milyon liralık yatırımla gerçekleştirmeyi öngördüğü ilaç yatırım projesi aldı.
Merkezi İstanbul’da olan şirket yatırımı Tekirdağ’da yapacak, yatırım tamamlandığında 650 kişiye istihdam imkanı sağlayacak.
Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Faiz Desteği, Vergi İndirimi, KDV İstisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti teşvikleri tanınan şirketin faaliyete geçtiğinde üreteceği ürünler ve kapasiteleri şöyle:
İlaç Üretimi (Ampul, Flakon, Tablet, Süspansiyon, Toz Saşe, Krem, Kapsül, Supozituvar, Likit, Aerosol, Strip, Onkolojik ve Lyofilize Onkolojik ürünler) 1034206000 KUTU/YIL

World Medicine Şirketi faaliyetine 1998’de başladı. World Medicine, bugün merkez ofisi Londra’da olan ve aynı isimle İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye ve diğer ülkelerde şirketleri bulunan bir şirketler grubudur. World Medicine Şirketler Grubu farmakolojik ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve satışıyla ilgilenir ve bu ürünleri dünya çapında 35’ten fazla ülkeye sunar. Toplam çalışan sayısı 2500’ün üzerindedir. Yıllık cirosu 200 milyon euro’yu aşmaktadır.
World Medicine Şirketler Grubu terapötik, nöroloji, endokrinoloji, kardiyoloji, romatoloji, gastroenteroloji, üroloji, göğüs hastalıkları, vb tıbbi alanlarda 350’den fazla farmakolojik ürünü içeren çok çeşitli bir portföye sahiptir.
World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., World Medicine Kurumsal Grubu’na bağlı olarak 2011 yılında Türkiye’de faaliyete başlamıştır. Şirketimiz çeşitli terapötik kategorilerde ilaçlar üretmekte ve geliştirmektedir.
Gururla belirtmekteyiz ki, kurmuş olduğumuz çağdaş araştırma-geliştirme laboratuvarı, Doğu Avrupa’nın en iyi laboratuvarlarındandır.
Şirketimize ait fabrikada film kaplı ve enterik kaplı tabletler gibi çeşitli tablet formları, yumuşak ve sert jelatin kapsül, saşe, süspansiyon için kuru toz, oral çözeltiler, burun spreyi, kulak damlası, inhalasyon aerosolü, mikrodoz kapsül antiastmatik ilaçlar, granüller, şuruplar ve diğer farmasötik formlarda ilaçlar üretilmektedir.
Toplam 10.000 m²’lik alana sahip idari ofisimiz, araştırma-geliştirme laboratuvarımız ve üretim tesislerimizden biri İstanbul’da bulunmaktadır. Bir diğer üretim tesisimiz Çerkezköy’dedir. 270’ten fazla profesyonel çalışanı barındırmaktadır.
Şirketimize ait lojistik merkezi, tüm dünyada kabul gören standartlara göre 6.600 m²’lik alana inşa edilmiş olup, 20.000 palet kapasitesindedir.

Misyon
Şirketimizin sloganı, sağlık sizin ile paylaştığımız hazinedir.
Yaşam kalitesini arttıracak etkili ilaçlar sunan, profesyonellik konusunda saygı duyulan ve güvenilir bir ortak, tedarikçi ve işveren olarak anılan son derece başarılı bir şirket olmayı daimi kılmak amacındayız.
Vizyon
Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde lider ilaç şirketi olmak ve 2020 yılına kadar en büyük 15 jenerik ilaç şirketi içerisinde yer almaktır.
Bütün üretim, ABD ve Avrupa standartlarına uygun olup, ilgili kurumlar tarafından sertifika edilmiştir.