Kalekim’den esnek ve güçlü yapıştırıcı ‘Technopur’

kale1


Kalekim, İstanbul-İzmir aksında, geleceği en parlak kentlerin başında gelen Balıkesir’e 30 milyon TL yatırımla yeni bir Kalekim fabrikası kuracak.

Kalekim, yüksek esnekliğe sahip solvent içermeyen poliüretan yapıştırıcısı Technopur ile beton, metal, ahşap yongalı çimentolu levha, ahşap ve alçıpanel gibi yüzeylerin yapıştırılmasında, güçlü bir çözüm sunuyor.
Sağlıklı, güvenli, verimli yaşam alanları üretmek için çalışan Kalekim, 44 yıllık bilgi birikimini; kolay uygulanan, pratik çözümler sunan ürünlerine yansıtmaya devam ediyor. Yüksek yapışma gücüne sahip çift komponentli, yüksek performanslı, su yalıtımı sağlayan ve çok amaçlı kullanıma yönelik olan Technopur yapıştırıcı, alttan ısıtmalı zemin uygulamalarında kullanılıyor. Yüksek esnekliğe ve güçlü yapışma özelliği ile tüketicisinin beğenisini kazanan Technopur, 7 kg’lık plastik kovalarda satılıyor.

Yapı kimyasalları sektörünün jenerik markasını yaratan Kalekim
Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur tarafından 1973 yılında kurulan Kalekim, seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları üretimiyle başladığı faaliyetlerini, bugün, inşaat sektörünün her türlü yapı kimyasallarını üreterek sürdürüyor. Yapı kimyasalları sektörünün jenerik markasını yaratan Kalekim, 44 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle yeni ürünler geliştirip, yepyeni projelere imza atarak, Türk yapı kimyasalları sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Yapı kimyasalları fabrikalarında yıllık toplam 800 bin ton yapı kimyasalı üretim kapasitesine sahip olan Kalekim, İstanbul’da bulunan Kale Boya ve Sıva işletmesinde yılda 100 bin ton boya ve sıva üretiyor.

Kalekim’den Balıkesir’e 30 milyon TL’lik yatırım
Kalekim, İstanbul-İzmir aksında, geleceği en parlak kentlerin başında gelen Balıkesir’e 30 milyon TL yatırımla yeni bir Kalekim fabrikası kuracak. İstanbul(2), Isparta, Mersin, Yozgat, Erzurum ve Mardin olmak üzere 5 coğrafi bölgede üretim yapan fabrikalarına Balıkesir ile birlikte Ege Bölgesi’ni de katacak olan Kalekim, bölgedeki konumunu güçlendirecek, Marmara Bölgesi’ndeki faaliyetlerini de destekleyecek.
Kalekim’in faaliyet gösterdiği tüm iş kollarında üretim yapabilecek kapasiteye sahip yeni fabrikada, her türlü yapı kimyasallarını kapsayan; seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı yalıtım malzemeleri, iç ve dış cephe boyaları ve dekoratif dış cephe sıvaları, en yeni teknolojiyle üretilecek.